حرکت کردن قانون مالیات اخبار اقتصادی و بازرگانی

حرکت کردن: قانون مالیات اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وقتی شیل آمریکا الگوی غول‌های نفتی می‌شود

به گزارش ایسنا، ضربه ای که غول های نفتی از ریزش قیمت در سال ۲۰۱۴ مجبور شدند، به حدی شدید و ظاهرا غیرمنتظره بود که آنها به دو سال وقت نیاز داشتند تا تاکتیک خود ر

وقتی شیل آمریکا الگوی غول‌های نفتی می‌شود

وقتی شیل آمریکا الگوی غول های نفتی می شود

عبارات مهم : پروژه

مدت زیادی طول کشید تا غول های نفتی با واقعیت های قیمت تازه نفت کنار بیایند.

به گزارش ایسنا، ضربه ای که غول های نفتی از ریزش قیمت در سال ۲۰۱۴ مجبور شدند، به حدی شدید و ظاهرا غیرمنتظره بود که آنها به دو سال وقت نیاز داشتند تا تاکتیک خود را عوض کردن دهند ولی از اقبال خوبشان، غول های نفتی الگوی جدیدی جهت دنبال کردن داشتند که تولیدکنندگان شیل آمریکا بودند.

وقتی شیل آمریکا الگوی غول‌های نفتی می‌شود

فعالیت های مستقل زیادی در حوزه های نفت شیل آمریکا در دوران بحران انجام گرفت. از سوی دیگر هزینه های تولید غول های نفتی به میزان هزینه های تولید عربستان سعودی و حتی به اندازه کم هزینه ترین تولیدکنندگان در حوزه شیل نیز نیست. همچنین این هزینه های تولید اکنون جهت تولیدکنندگان شیل نیز زیاد کردن یافته لیکن فراهم کنندگان خدمات میدان نفتی بعد از دو سال عرضه تخفیف های چشمگیر جهت اینکه تولیدکنندگان بتوانند به فعالیتشان ادامه دهند، قوت خود را بازیافته اند و تخفیف هایشان را کمتر کرده اند.

یافتن یک برآورد مطمئن جهت هزینه های تولید در حوزه شیل سخت هست. بعضی از منابع مانند وال استریت ژورنال میانگین هزینه ها را ۲۳ دلار در هر بشکه تخمین زده اند. با این همه، هارولد هام، مدیرعامل کانتیننتال ریسورسز ماه گذشته هشدار داد که نفت پایین ۵۰ دلار غیر قابل دوام نیست و اگر نفت به پایین ۴۰ دلار در هر بشکه سقوط کند، ممکن است به بسیاری از تولیدکنندگان ضربه بزند. این بیانات نشان می دهد که زیاد تولیدکنندگان شیل آمریکا هنوز با هزینه تولید ۲۳ دلار در هر بشکه که وال استریت ژورنال به عنوان یک میانگین محاسبه کرده هست، فاصله دارند.

به گزارش ایسنا، ضربه ای که غول های نفتی از ریزش قیمت در سال ۲۰۱۴ مجبور شدند، به حدی شدید و ظاهرا غیرمنتظره بود که آنها به دو سال وقت نیاز داشتند تا تاکتیک خود ر

اما مسئله راجع به هزینه های تولید نیست بلکه راجع به نگرش هست. تولیدکنندگان شیل علی رغم غول های نفتی با پروژه هایی که پیش از شروع تولید نفت ممکن است چند سال وقت ببرند، سر و کار ندارند. آنها در پروژه هایی حضور دارند که تولید نفت به سرعت شروع می شود و سود حاصل در عرض چند ماه و نه چند سال دیده می شود. غول های نفتی به میزان فزاینده ای این واکنش‌ها را جهت پروژه های خود به عنوان راهی جهت وفق یافتن با معیار تازه در پیش گرفته اند.

آمار شرکت وود مکنزی نشان می دهد که هزینه پروژه های تازه غول های نفتی طی سه سال گذشته از حدود هفت میلیارد دلار به کمتر از چهار میلیارد دلار کم کردن یافته هست. بعلاوه بودجه مخارج به ازای هر بشکه نفت از ۱۵ دلار در سال ۲۰۱۵ به ۱۱ دلار در سال ۲۰۱۷ کم کردن یافته است.

اکنون پروژه های بزرگ بسیار نادر هستند و به جای پروژه های جدید، حداقل در حال حاضر زیاد پروژه های قبلی به چشم می خورند. به عنوان مثال شرکت BP اخیرا از بروزترین تصویربرداری دیجیتالی جهت یافتن یک میدان نفتی تازه در پایین میدانی که اکنون تحت بهره برداری قرار دارد، استفاده کرده هست. شرکت شل اعلام کرده است می تواند هزینه ها را در سکوی مارس به کمتر از ۱۵ دلار در هر بشکه کم کردن دهد. این موارد تنها چند نمونه از تغییراتی هستند که در شرکت های نفتی بزرگ دیده می شود که گذر آنها به یک شیوه تازه تفکر را نشان می دهد.

وقتی شیل آمریکا الگوی غول‌های نفتی می‌شود

اگر قرار باشد بر مبنای گزارش های مالی سه ماهه اخیر بعضی از این غول های نفتی قضاوت شود، به نظر می رسد که این گذر موفقیت آمیز بوده است.

شرکت شل زیاد کردن سه رقمی سود خود به ۳.۶ میلیارد دلار را گزارش کرده هست. هزینه های عملیاتی این شرکت طی سه ماهه دوم به ۹.۵۵ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۱.۵۵ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته کم کردن یافته هست. بن ون بوردن، مدیرعامل شل، این نتیجه های را به کم کردن هزینه و همچنین اصلاح قیمت نفت نسبت داده است.

به گزارش ایسنا، ضربه ای که غول های نفتی از ریزش قیمت در سال ۲۰۱۴ مجبور شدند، به حدی شدید و ظاهرا غیرمنتظره بود که آنها به دو سال وقت نیاز داشتند تا تاکتیک خود ر

شرکت توتال نیز اعلام کرده است در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال گذشته به مدد تدابیر کم کردن عملکرد بهتری داشته هست. به گفته پاتریک پویانه، مدیرعامل توتال، این غول فرانسوی سود خالص ۲.۵ میلیارد دلار را ثبت کرد که ۱۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته زیاد کردن یافت در حالی که نقدینگی عملیاتی با ۳۳ درصد افزایش، به ۵.۳ میلیارد دلار رسید.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، قیمت نفت برنت که مبنای بازار بین المللی هست، در این مدت ۹ درصد رشد کرده است.

وقتی شیل آمریکا الگوی غول‌های نفتی می‌شود

ریزش قیمت ها مطمئنا جهت غول های نفتی سازنده بوده است و آنها را نسبت به استراتژی های سرمایه گذاری ارزش محتاط تر ساخته هست. اگرچه بعضی از آنها هشدار داده اند که این کم کردن سرمایه گذاری، به شکل کمبود عرضه نفت که آنها قادر به جبرانش نخواهند بود، ظاهر خواهد شد ولی احتمالا این رویکرد تازه در قبال پروژه های جدید، به استفاده بهتر از منابع منجر شده است و یک سناریوی برد-برد خواهد بود.

واژه های کلیدی: پروژه | آمریکا | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs